Zbilansuj swoją dietę!

Dzięki licznym substancjom odżywczym Nopalu uzupełnisz swoją dietę o niezbędne składniki.

Na czym polega dobrze zbilansowana dieta?

Dobrze dobrana dieta odgrywa istotną rolę w prawidłowym rozwoju każdego człowieka. Powiedzenie „Pokaż mi co jesz, a powiem Ci kim jesteś” nie jest bezpodstawne, a dowodzi temu nie tylko dietetyka. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie, aby z aptekarską precyzją dobierać poszczególne elementy codziennego menu. Dlatego też potrzebujemy suplementu diety, który zadba o to, aby niczego nam nie zabrakło. Niewątpliwie jest nim Nopal.

Każdy, komu choć odrobinę nie jest obojętne własne zdrowie i dobre samopoczucie, zetknął się na pewno z ułożoną przez naukowców piramidą zdrowego żywienia. Już jej podstawowa analiza pokazuje, że niezmiennie od wielu lat u podstaw zbilansowanej diety leżą warzywa i owoce. Umieszczono je tam nie po to, aby wesprzeć pracę rolników i sadowników, ale ze względu na substancje w tych roślinach zawarte. Zatem de facto u podstaw właściwego jadłospisu leżą witaminy, błonnik pokarmowy oraz minerały.

Witaminy

Są to elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Koordynują przebieg wielu ważnych procesów w nim zachodzących, a ich niedobór (awitaminoza) może odbić się na zdrowiu człowieka w postaci poważnych chorób, takich jak np. szkorbut w przypadku niedoboru witaminy C. Większości z witamin nasze ciało nie może samo wyprodukować, dlatego musimy zadbać, aby dostarczyć je z zewnątrz. Najlepiej dzięki naturalnym składnikom, takim jak Nopal, który oprócz witaminy C zawiera także witaminy z grupy B (B1, B2, B3), a także witaminę K.

Błonnik pokarmowy i pektyny

Na jego temat mówi się coraz więcej, a jednak mimo to jego właściwości są dużo mniej obecne w naszej świadomości, niż właściwości witamin. Niesłusznie. Błonnik jest równie ważnym elementem codziennej diety, choć odpowiedzialnym za inną sferę funkcjonowania organizmu. Oddziałuje on głównie na układ pokarmowy i normalizuje pracę wielu narządów wchodzących w jego skład, w tym: trzustki, żołądka, wątroby oraz jelit, oczyszczając przy tym nasze ciało ze zbędnych substancji. Wśród źródeł błonnika należy wyróżnić suplementy zawierające Nopal.

Minerały

Wpływają, podobnie jak witaminy, na procesy zachodzące w organizmie. Odpowiadają głównie za przemianę materii, pracę mięśni oraz budowę kości. Skórka Nopalu zawiera 2,09% wapnia oraz 3,4% potasu. Wapń jest materiałem budulcowym kości oraz reguluje pracę układu krwionośnego. Natomiast potas odpowiada za odpowiedni obieg wody w ciele, a także wchodzi w skład enzymów i soków trawiennych.

Inne korzyści spożywania Nopalu

Badania przeprowadzone na 131 kobietach w okresie około-menopauzalnym (35-55 l) wykazały, że kilkumiesięczne spożywanie suszonego Nopalu, jako dodatku do diety bogatej w wapń, istotnie zwiększało mineralną gęstość kości (BMD), tym samym zapobiegając powstawaniu osteoporozy.

W Nopalu znajdziemy także inne istotne mikroelementy, takie jak aminokwasy (aż 17, w tym 8 egzogennych) oraz antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, chroniąc nasz organizm przed starzeniem się. To wszystko sprawia, że Nopal staje się niezwykle pomocnym uzupełnieniem codziennej diety, aby każdego poranka móc na nowo w pełni cieszyć się życiem.

recomendation trail

Żona przez lata próbowała przekonać mnie, abym sprawdził swój poziom cholesterolu, ale wydawało mi się to zbędne. Przecież nic mnie nie bolało! Raz dałem się namówić i okazało się, że nie było dobrze. Dziś jestem najwierniejszym fanem produktów Green Nopal, bo gdy zacząłem je stosować, to moje wyniki zaczęły się poprawiać.

Marek, ogrodnik z Białej Podlaskiej

recomendation trail

Co tu dużo mówić? Schudłam 4 kg. Herbata to nie magiczny eliksir i bez odrobiny wysiłku z naszej strony wiele nie zdziała – to jest dla mnie całkowicie oczywiste. Pozwoliła mi jednak ograniczyć ten wysiłek do minimum i za to jestem Nopalowi wdzięczna!

Olga, nauczycielka z Bydgoszczy