Kontroluj swoją wagę!

Coś dla osób, którym ciężko jest powstrzymać się przed sięgnięciem po kolejną porcję jedzenia.

Nopal a odchudzanie

Wielu dietetyków powie Ci, że najważniejszym elementem odchudzania jest niewykraczanie poza ustalone z góry ramy czasowe i ilościowe dotyczące posiłków. Jednak jak tu nie sięgnąć po kusząco wyglądający serniczek, gdy do obiadu zostały jeszcze 2 godziny, a żołądek skręca się z głodu? Mało kto ma dość silnej woli, aby temu wyzwaniu podołać. Na pomoc przychodzi tu Nopal. Jest to pierwszy i podstawowy etap w kontrolowaniu wagi ciała.

Uczucie sytości

Najlepszym rozwiązaniem, aby ustrzec się przed permanentnym podjadaniem między posiłkami, jest wywołanie uczucia sytości. Odpowiadają za to błonnik pokarmowy i pektyny, zawarte w Nopalu, który trafiając do żołądka pęcznieje i wypełnia go, eliminując głód. Dodatkowo warto popić go dużą ilością wody, co ułatwi zapełnienie żołądka.

Wpływ błonnika na przemianę materii

Kontrola tego jak często dostarczamy organizmowi pożywienie to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest to jak nasze ciało poradzi sobie z tym materiałem. Zatem wiele zależy od funkcjonowania naszego metabolizmu, a więc przemiany materii. Niewiele pomoże ograniczenie ilości posiłków, jeśli w naszym przewodzie pokarmowym dalej zalegać będą resztki niestrawionego jedzenia. Również i w tej kwestii błonnik przyniesie pozytywne rezultaty. Trafiając do jelit stymuluje pasaż treści zawartych w jelitach i przyśpiesza perystaltykę. W ten sposób resztki pokarmowe usuwane są szybciej i zmniejsza się prawdopodobieństwo przenikania toksyn do innych narządów. Chroni to również przed powstaniem nieodpowiedniej flory bakteryjnej.

Kontrola łaknienia i poczucia sytości jest bardzo istotna w specjalne opracowanych dietach, zakładających brak wystąpienia efektu yoyo po zakończonej terapii odchudzającej. Błonnik pokarmowy, którego źródłem w Twoim menu może być Nopal, jest więc niezwykle istotnym uzupełnieniem każdej próby stracenia zbędnych kilogramów.

recomendation trail

Żona przez lata próbowała przekonać mnie, abym sprawdził swój poziom cholesterolu, ale wydawało mi się to zbędne. Przecież nic mnie nie bolało! Raz dałem się namówić i okazało się, że nie było dobrze. Dziś jestem najwierniejszym fanem produktów Green Nopal, bo gdy zacząłem je stosować, to moje wyniki zaczęły się poprawiać.

Marek, ogrodnik z Białej Podlaskiej

recomendation trail

Co tu dużo mówić? Schudłam 4 kg. Herbata to nie magiczny eliksir i bez odrobiny wysiłku z naszej strony wiele nie zdziała – to jest dla mnie całkowicie oczywiste. Pozwoliła mi jednak ograniczyć ten wysiłek do minimum i za to jestem Nopalowi wdzięczna!

Olga, nauczycielka z Bydgoszczy